Dodatkowy kokpit na kierownicę

Jak widać na zdjęciach na których jest mój rower,  mam kierownice łamaną tzw. trekkingową.  Czyli taką:

Bardzo podoba mi się że ma dużo różnych możliwości chwytów, co jest wygodne  podczas długich wypraw. Oczywiście minusem jest jej większa waga niż kierownicy prostej. Ta na zdjęciu waży ok 500g.

Ale dla mnie priorytetem jest jej wygoda a podczas wypraw z sakwami kilkuset gramów raczej się nie liczy 🙂

W takiej kierownicy pewnym problemem jest montaż licznika czy lampki przedniej.  Problem rozwiązałem kupując na Alliexpres wspornik montowany nad miejscem gdzie mostek trzyma kierownicę. Aukcja nosiła bardzo długa nazwę:  Bike Extended Seat MTB Double Handlebar Mount Carbon Fiber Extender Holder For Extended Flashlight Speedometer31.8mm.

Podobne wsporniki są oczywiście do kupienia w polskich sklepach.  Nazwa jaką znalazłem to: przystawka na kierownicę na licznik.  Ale cena jest nieco wyższa.  Przynajmniej tego modelu z poprzeczką karbonową. A chciałem mieć w rowerze coś z karbonu 🙂

Jak to zwykle bywa przesyłka dotarła do mnie po około 4 tygodniach.

Po rozpakowaniu:

 i po montażu na kierownicy

Aluminium z którego są zrobione ramiona jest solidne i ładnie wykończone.  Środek uchwytów jest wyłożony plastikiem aby nie porysować kierownicy.  Całość jest skręcona na imbusy – klucz był w zestawie. Klucz był jednorazówką – totalną. Po przykręceniu jednej śrubki się skręcił 🙂 Musiałem użyć innego.  Trochę obawiam się że śrubki są podobnie miękkie ale udało mi się je dokręcić na sztywno i na razie po kilkunastu tygodniach wszystko się trzyma.

Mi te rozwiązanie strasznie się podoba i jestem z niego bardzo zadowolony. A możliwość wyboru koloru ramion pod kolor ramy jest dodatkowym plusem. Jeśli ktoś miałby podobny do mojego problem z zamontowaniem dodatkowych akcesoriów na kierownicy bardzo polecam to rozwiązanie.

 

One thought on “Dodatkowy kokpit na kierownicę

  1. Nie chciałbym być odebrany jako obrońca chińskiej tandety. Ale może wszystko powinno być dokręcone niewielkim momentem 4-5 Nm, dla bezpieczeństwa. No a w takim przypadku nawet plastikowy klucz powinien sprostać zadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *